Szukaj

Lornetka Swarovski EL O-Range 10x42ID produktu: 8981

Lornetka Swarovski EL O-Range 10x42

ID produktu: 8981

Wyłącznie odbiór osobisty po przedstawieniu zaświadczenia uprawniającego do zakupu broni oraz dowodu osobistego. W przypadku zakupu amunicji wymagane jest pozwolenie na broń.

Lornetka używana, bez widocznych śladów użytkowania. W pełnym ukompletowaniu, wraz z oryginalnym kartonikiem.

 

Seria EL Range to flagowa seria lornetek z dalmierzem Swarovski. Wyznacza nowy standard sprzętu myśliwskiego oferującego krystaliczny obraz i precyzyjny dalmierz. Charakteryzuje ją wysoka jakość wykonania, świetna ergonomia oraz dokładność pomiarów. Wykończenie obudowy zapewnia pewny chwyt umożliwiający precyzyjny pomiar nawet w mało komfortowych warunkach. Jakość obrazu oraz odwzorowanie kolorów jest znakomita. 91% transmisja światła w układzie optycznym w połączeniu z użytkowymi parametrami, generuje obraz o jasności nieznanej dotąd w segmencie lornetek z wbudowanym dalmierzem. Specjalne powłoki ułatwiają utrzymanie soczewek w czystości. Dystanse okularów posiadają trzystopniową regulację. Regulacja dioptrii znajduje się w pokrętłach przy obu okularach. Jedno pokrętło odpowiada za regulację optyczną a drugie za regulację obrazu wyświetlającego pomiar odległości. Producent zadbał o to by te wszystkie atuty umieścić w poręcznej i stosunkowo lekkiej konstrukcji. W serii EL zastosowano przemyślane osłony obiektywów, które są mocowane w konstrukcji lornetki, dzięki czemu nie zgubimy ich w trakcie użytkowania. W komplecie znajduje się specjalnie zaprojektowany pasek, który posiada innowacyjny system łączenia oraz regulacji długości.  Ponadto w pudełku znajdziemy osłony okularów oraz pokrowiec. Lornetki EL są stworzone by sprostać wymaganiom stawianym nawet przez wybrednych obserwatorów.  

Dalmierz w lornetce EL Range mierzy z dokładnością +/- 1 m w pełnym zakresie pomiaru (30–1375 m). Ergonomicznie umieszczony na mostku przycisk pomiaru umożliwia szybkie i intuicyjne użycie nawet w półmroku. Przycisk posiada słyszalny, delikatny skok, który pomaga gdy obserwacja prowadzona jest w zgrabiałych od zimna dłoniach lub w rękawiczkach.  Niewielkie oznaczenie celu pozwala na dokładne pomiary również na dużą odległość. Jasność wyświetlacza może być regulowana w zależności od indywidualnych potrzeb.

SWAROAIM – precyzyjny cel

Aby określić przebieg toru lotu pocisku przy strzałach pod górę lub z góry, potrzebne są wyczucie i doświadczenie w dziedzinie balistyki albo przyrząd korygujący z dokładnym pomiarem. Firma SWAROVSKI OPTIK opracowała całkowicie nowy, unikatowy na skalę światową program do strzelania pod kątem, zwany SWAROAIM. Jest on zintegrowany z każdą lornetką EL Range i umożliwia łatwe i precyzyjne określenie ustawień skorygowanego zasięgu strzału gwarantujące bezpieczne strzelanie w terenie o dużym nachyleniu.

EL Range może pokazywać kąt lub skorygowany zasięg strzału. Oznacza to koniec problemów z „utrzymaniem punktu celowania“ podczas strzelania pod kątem, nawet na bardzo dużą odległość. Jak zawsze podczas polowania należy zmierzyć odległość do celu, odczytać skorygowaną odległość dla danego kąta i wyregulować pokrętło balistyczne lub wybrać odpowiedni punkt odniesienia na siatce celowniczej. Gdy znajdujemy się na płaskim terenie i nie ma potrzeby korzystania z programu, można go z łatwością zablokować w menu.

Lornetka EL O-RANGE 10x42 wykończona została w pomarańczowym kolorze. Dzięki takiemu zabiegowi lornetkę łatwiej znaleźć. Jest to również dodatkowy element poprawiający widoczność myśliwego np. podczas polowania zbiorowego. Oferuje szerokie pole widzenia (110m na 1000m). Powiększenie x10 ułatwia dostrzeżenie szczegółów przy tym pozwala na stosunkowo łatwą stabilizację obrazu podczas obserwacji. W połączeniu z obiektywem o średnicy 42 mm i transmisją światła na poziomie 91% lornetka oferuje niezwykle jasny obraz nieznany dotąd wśród lornetek z dalmierzem . Dzięki tym cechom jest to znakomity wybór uniwersalnej lornetki na każdy rodzaj obserwacji w terenie. 

 
 
 

Polecane artykuły myśliwskie
< >

 

Lornetka Swarovski EL O-Range 10x42

ID produktu: 8981

zaawansowane > Wyszukaj

Skontaktuj się

 • Właściciel (broń myśliwska, termowizja-noktowizja)
  Piotr Skawiński
  pon - pt: od 10.00 do 18.00
  tel. 605 342 234
   
 • Broń myśliwska, optyka,
  Marcin Kropidłowski
  tel. 885 342 234
   
 • Broń sportowa-bojowa-kolekcjonerska, termowizja-noktowizja
  Oskar Tuszkiewicz
   
 • Kierownik warsztatu
  Leszek Zabrocki
  pon - pt: od 8.00 do 18.00 sob: od 9.00 do 14.00
  tel. 605 342 233
   
 • Sprzedaż internetowa, wysyłki, akcesoria
  Ewa Kotarska (Sklep w Bytowie)
  pon - pt: od 9.00 do 17.00 sob: od 9.00 do 14.00
  tel. 59 822 7293
  tel. kom. 609 768 377
   
 • Broń bez pozwoleń (wiatrówki), akcesoria obronne, sklep jeździecki
  Adrian Pepliński (Sklep w Kościerzynie)
  tel. 58 686 81 60
  tel. kom. 697 979 035
   
 • Odzież i Obuwie, akcesoria jeździeckie
  Marzena Majkowska
  tel. 797-958-633
   
 • Reklamacje i zwroty produktów, sprzedaż i serwis optyki VOMZ
  Beata Żywicka
  tel. 722 222 492
   
 • Zaliczki, rezerwacje termowizja/noktowizja
  Mariola Hering
  tel. 609 768 366
   
 • Sprzedaż hurtowa, broń sportowa i kolekcjonerska
  Agata Skawińska-Tuszkiewicz
  tel. 889 650 942
  Email agata@skawinski.pl
   
 • Właścicielka (księgowość, skargi)
  Urszula Skawińska
  pon - pt: od 10.00 do 18.00 sob: od 10.00 do 14.00
  tel. 603 932 364
  Email dziemiany@skawinski.pl
   

Firmowy sklep myśliwski

83-425 Dziemiany
ul. Partyzantów 5 A
tel. (58) 688-03-81

e-mail: dziemiany@skawinski.pl

Zapraszamy do firmowego sklepu myśliwskiego, profesjonalnej rusznikarni oraz podziemnej stumetrowej strzelnicy.

 
vomz mak